Jos tarvitaan_1.jpg

Hauska tutustua!

Rollya rakentaa innostunut ja intohimoinen ryhmä vahvasti sitoutuneita toimialan ja palvelubisneksen ammattilaisia. 

 

Ketterä ja kehittyvä yrittäjäomisteinen Rolly

Kolme innovatiivista kuljetusalan yritystä, Cabing Oy, Mr. Taxi Oy ja Raseborgs Taxi & Buss Ab, yhdistivät voimansa vuoden 2020 alkupuolella. Syntyi Rolly® - Kansakunnan kyytipalvelu, jonka taustalla on kolmen yrittäjän yhteensä yli puolenvuosisadan kokemus henkilökuljetuspalveluista.

Rakennamme uuden ja entistä virtaviivaisemman tilausajo- ja taksialan toimijan. Sellaisen, joka tunnetaan lähivuosina koko Suomessa.

Toimintamme keskiössä ovat vastuullisuus, jatkuva kehittäminen ja uuden innovointi. Tunnistat meidät ja toimintamme avainlipusta.

suomalaistapalvelua.png

Asiakaspalvelu

Ammattitaitoinen henkilöstömme on koko toimintamme selkäranka. Tilauskeskuksen työntekijät huolehtivat siitä, että asiakkaamme haetaan ja noudetaan ajallaan. Voit kääntyä heidän puoleensa kaikissa kuljetuksiin liittyvissä kysymyksissä.

 

Tilauskeskuksemme palvelee arkisin 06.30-19.00. 

 
Ota yhteyttä

Tavoitat meidät paikallishintaisesta puhelinnumerostamme

tai sähköpostitse

pexels-negative-space-33999.jpg

Strategiamme

rolly group strategia 2024.png
 
Miten voimme auttaa?

​Daniele Concini
Aluepäällikkö, Länsi-Uusimaa

+358 45 775 00992

Daniele.Concini@rolly.fi

Jimmy Olijslager
Aluepäällikkö, Keski-Uusimaa

+358 45 775 05024

Jimmy.Olijslager@rolly.fi

Ali Tehrani
Aluepäällikkö, Pääkaupunkiseutu

+358 40 940 1807

Ali.Tehrani@rolly.fi

Mio-Markus Korpijärvi

Kuljettajakouluttaja

+358 45 775 00500

Mio.Korpijarvi@rolly.fi

Pasi Korhonen
Kalusto

+358 40 503 3151

Pasi.Korhonen@rolly.fi

Aki Nikkinen
Toimitusjohtaja
+358 500 494 220

Aki.Nikkinen@rolly.fi